ساعت مچی

ساعت ‌های مچی بسیاری در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارند.
شما در طول روز از راه های مختلفی مانند تبلیغات تلوزیونی واینترتی با انواع ساعت ها آشنا می شوید. اما همواره یک سوال در ذهن شما ایجاد می شود که ساعت مچی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
ما سعی داریم به شما کمک کنیم تا جواب این سوال را بدست آورید.

 

 

ساعت مچی یک وسیله شخصی است. هر کمپانی سلیقه خود را در طراحی و سبک دارد. بنابراین ما نمی‌ توانیم بگوییم ساعت خوب یا بد چگونه است، اما نشانه‌های وجود دارد که نشان می دهد یک ساعت با کیفیت است. و اینکه چگونه این نشانه‌ها به راحتی قابل ‌شناسایی هستند.

۱٫ اجزای تشکیل دهنده ساعت:

یک ساعت با کیفیت از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌است. یک ساعت تیتانیومی یا سرامیک سخت ‌تر است، اما این ساعت‌های برچسب قیمت گران ‌تری دارند!
فولاد ضد زنگ در مقایسه با فولاد معمولی نمی‌تواند تحت ‌تاثیر رطوبت و عرق قرار گیرد. هم چنین سوزش پوست با ساعت فولادی ضد زنگ کمتر اتفاق می افتد.
علاوه بر این، یک روکش PVD داشته باشد.
روکش PVDنوعی ماده است که به عنوان روکش ساعت برای جلوگیری از حساسیت پوستی استفاده می شود.
مهم است تا اطمینان حاصل شود که یک ساعت طلا، نقره یا هر جنس دیگر روکش PVD داشته باشد. یک ساعت بدون روکش ممکن است در عرض یک سال با استفاده مکرر سبب حساسیت گردد یا دچار تغییر رنگ شود. مواد مورد استفاده اغلب در پشت یک ساعت نمایش داده می‌ شوند.
توجه: فولاد ضد زنگ (ساعت) نشان می‌دهد که آن ساعت فقط از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌است.
به علاوه وزن ساعت مچی نیز می‌تواند نشانه کیفیت باشد. این روش نشان می‌دهد که فولاد مورد استفاده چقدر محکم است و در برابر ضربه مقاومت دارد.

۲٫ جنس شیشه بکار رفته در ساعت مچی

یک ساعت مچی با کیفیت همیشه یک شیشه یاقوت کبود دارد. البته این بستگی به طرح در نظر گرفته شده در کمپانی ساعت سازی دارد. شیشه Sapphire بعد از استفاده مکرر همچنان پاک و عاری از لکه باقی می‌ماند. شیشه کریستال یا شیشه معدنی برای یک ساعت به طور متوسط کافی خواهد بود. علاوه بر این، ساعت مچی با این نوع شیشه ها اغلب بیست درصد نسبت به سایرین ارزان ‌تر است، علاوه بر آن در مقابل خراش نیز مقاوم است. اگر از شیشه sapphire استفاده شود، روی صفحه یا پشت ساعت نوشته می شود.

۳٫ مقاومت در برابر آب

مقاومت در برابر آب یکی دیگر از نشانه های یک ساعت مچی با کیفیت است. تقریبا هیچ چیزی بیشتر از آب نمی تواند به یک ساعت آسیب برساند. بنابراین waterproofing به طور جدایی ناپذیری به یک ساعت مچی خوب مرتبط است. همانند مواد و حرکات، مقاومت آب نیز درجات متفاوتی دارد.

۱۰ َATM مقاومت آب به این معنی است که ساعت برای مدت یک ساعت در آّب سالم می ماند (یا ۱۰ بار افتادن در آب). این به معنی یک ساعت شنا کردن با ساعت مچی در آب است. یک ساعت باید حداقل ۳ دستگاه ضد آب داشته باشد تا در رده ساعت های با کیفیت قرار گیرد. هم چنین مقاومت آب معمولا در پشت ساعت نشان داده می‌شود.
بند ساعت مچی
به بند ساعت مچی توجه کنید. یکی از موارد مهم برای بند ساعت مچی مقاومت در برابر آب است، اما بند ساعت با کیفیت چگونه باید باشد؟
ما توصیه می‌کنیم که ساعت هایی خریداری کنید که بند چرمی یا فلزی داشته باشند این بند ها در برابر آب مقاومت بیشتری دارند . علاوه بر این، مهم است که بند به خوبی با ساعت مطابقت داشته باشد. این بدان معنی است که بند با ساعت از نظر رنگ یا باریکی و کلفتی مطابقت داشته باشد.

۴٫ برند و نام تجاری ساعت مچی

نام تجاری یا کمپانی سازنده یک موضوع مهم برای خریداران ساعت مچی است. با این حال، ما اغلب می‌شنویم که کسی یک ساعت از یک برند معتبر خریده‌است که در عرض دو سال کاملا خراب شده است. این اتفاق همیشه می‌تواند رخ دهد و شما همواره باید از خرید ساعت بیش از حد ارزان قیمت با نام تجاری معتبر خودداری کنید. یک برند خوب می‌تواند به شما اطمینان دهد که ساعت با کیفیتی خریداری کرده اید. البته یادتان باشد که هیچ ارزانی بی دلیل نیست.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را به ما بگویید.


web-telegram-icon به وسیله بات تلگرام جزیره به سادگی محصول خود را انتخاب کنید
X